Polytechnická dílna

Kutilská dílna aneb nová polytechnická učebna v MŠ Míru

Kladívka, hřebíky, vrtačky, pilky. Všechno toto nářadí děti z domu dobře znají, ale ruku na srdce, jak často jim dovolíte s nimi doma opravdu pracovat? A právě proto vznikla v naší mateřské škole nová učebna, ve které si mohou děti práci s těmito nástroji vyzkoušet, sami vyrábět a tvořit.

Během jarní karantény paní učitelky nelenily a vystěhovaly staré prostory skladu hraček, vytrhaly podlahy a obložení a nová učebna začala pomalu vznikat. Během léta se dokončily práce na elektroinstalaci, osvětlení a vytápění a se začátkem školního roku se nová učebna postupně dovybavila novými nástroji a pracovním materiálem.

Od října tak mají již možnost všechny děti navštěvovat učebnu v rámci polytechnického a environmentálního kroužku, ale využívat ji mohou i během běžné výuky. Velké poděkování patří Městu Javorník za zajištění zednických prací. Vybavení bylo pořízeno z projektu MŠMT „ZVÝŠENÍ KVALITY VÝCHOVY A VZDĚLÁNÍ v MŠ JAVORNÍK, MÍRU“ a byl spolufinancován Evropskou unií. Nezbývá než popřát malým kutilům mnoho povedených projektů a mnoho radosti z práce s „opravdovým“ nářadím.