Karneval

Maškarní rej ve školce

Období Masopustu je neodmyslitelně spjato s karnevaly. Protože však současná koronavirová situace dala tušit, že se s pořádáním veřejných karnevalů „pytel asi neroztrhne“, rozhodli jsme se, že si s dětmi uděláme maškarní ples přímo ve školce.

Jak se říká, „děti jsou pro každou blbinu“, a tak se jednoho únorového dne začaly ve školce objevovat nejrůznější pohádkové a zvířecí bytosti – piráti, indiáni, princezny, čarodějové a čarodějky, smrtky, vodník, kuchařky, jednorožci, …a dokonce jsme tam měli i takovou malou netradiční ZOO – od pavoučka a myšky, přes berušku a včelky až po želvu a zubatého vlka.
A představte si, ten den do školky nepřišly ani žádné učitelky! Místo nich si to tam hned ráno napochodoval Obelix, ze zámku dorazila Bílá paní s kuchařkou a kašpárkem, ze zahrádek přiběhly dvě kočičky a z pole strašák. No a pro jistotu – pro jistotu jsme tu měli i paní doktorku (nebo veterinářku?).

A jak jsme si to užli? Škoda, že jste tu nebyli! 😊
Po dostrojení se a případném namalování jsme zahájili maškarák tou pravou módní přehlídkou. Každý z nás se prošel po VIP koberci a mohl tak svou masku jaksepatří představit a vychválit. A protože všechny masky byly úžasné, odměna na sebe nedala dlouho čekat – každý obdržel svůj diplom a pravý domácí masopustní koblížek – pekla je kočička, ale nebojte se – myšky do nich nedala. 😊 Po tomto sladkém občerstvení jsme se plni sil a očekávání vrhli do připravených her a soutěží….a protože jsme toho pořád neměli dost, zařádili jsme si i na společné diskotéce.

Děkujeme všem rodinným příslušníkům, kteří  se do maškarního dne zapojili „na dálku“ a nachystali svým dětem nádherné masky.