HOUKAČKA SE ZAPÍNÁ

Ve čtvrtek 11. 11. se dětem z MŠ Míru naskytla jedinečné příležitost – prohlídnout si sanitní vůz a popovídat si s paní záchranářkou i s panem řidičem. Tento vskutku netradiční zážitek dětem zprostředkovala Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje ve spolupráci s výjezdovým stanovištěm Javorník. 

A jak to vše probíhalo? Se zvědavostí jsme se s dětmi dopoledne vydali ke zdravotnímu středisku v Javorníku – sotva jsme dorazili na parkoviště, objevila se sanitka. Otevřely se přední i zadní dveře sanitky a my jsme se seznámili s paní záchranářkou a panem řidičem. Chvíli jsme si povídali a pak šly děti do akce! Kdo měl odvahu, mohl si vyzkoušet, jaké to je sedět na místě řidiče. A kdo byl ještě odvážnější, vlezl si i do zadní části vozu. Zde si děti zahrály na pacienty i záchranáře – někdo ležel na lůžku, někdo „obsluhoval“ přístroje a „měřil“ tlak krve, množství kyslíku v krvi nebo sledoval, jak bije nemocnému srdíčko. 
A jak jsme návštěvu zakončili? Společnou fotografií a pořádnou houkačkou!

Bylo to parádní i poučné dopoledne a my tímto velmi děkujeme ZZS Olomouckého kraje a zaměstnancům výjezdového stanoviště Javorník za vstřícnost, ochotu a péči s jakou se nám věnovali.

Kolektiv MŠ Sluníčko