Lyžařský kurz MŠ Sluníčko

Lyžák 2022

Od úterý 8.2. do pátku 11.2. nejstarší děti z naší školky absolvovaly lyžařský výcvik v areálu na Miroslavi. Nemyslete si, že se toho děti bály – je to přesně naopak.

Už samotné oblečení do lyžařské výstroje vydá na samostatnou lekci. Po nástupu na svah se děti začaly seznamovat s těmi „prkénky na nohou“ a zjišťovaly, že i obyčejný pohyb na rovince není zrovna jednoduchý. Ale díky skvělým instruktorům, kteří využívali nejrůznější hry a zábavná cvičení, se děti rozhýbaly bez větších problémů.

Za ty čtyři aktivní odpoledne na sněhu se děti naučily základy lyžování (postavit se na lyže, vyjet dětskou sjezdovku a sjet ji v pluhu). Další lyžařské dovednosti (jako např. obutí lyží, zastavení, postavení po pádu) a trpělivé stání ve frontě 😊 na lanovku jsou samozřejmostí.

Velké díky všem dětským účastníkům za předvedené výkony a snahu naučit se něco nového. Ski areálu Miroslav za úžasnou sjezdovku a zázemí. Nesmíme zapomenout na tým pedagogů a instruktorů, kteří celý kurz zabezpečili a dovedli ke zdárnému konci. A závěrečné díky patří samozřejmě rodičům, kteří svým dětem kurz umožnili, vhodně je namotivovali a každé odpoledne čekali na jejich návrat.