Lesní survival aneb děti v divočině

Lesní školka 2022

Lesní pedagogika

Ve čtvrtek čekal naše předškoláky zajímavý výlet do Černé Vody. Pod vedením Ing. Kateřiny Martinákové a Ing. Jakuba Matušky pro nás Lesy České republiky, s.p. připravili zajímavé dopoledne plné prožitkového učení.

Počasí nám přálo, takže jsme se nemohli dočkat, jaké zajímavé a netradiční hry a aktivity nás v lese čekají. Děti poznávaly různé druhy šišek, vyzkoušely si výstup „po skále“ pomocí lana (takže adrenalin nechyběl , pokusily se vnímat les a vše kolem nás pomocí ostatních smyslů, poznávaly a třídily domácí a lesní zvířata, potrénovaly svou paměť, když hledaly ve skupinkách různé přírodniny, vyrobily si nádherný lesní obraz podle své fantazie. A protože na čerstvém vzduchu vyhládne, na pauzu u svačinky se těšili úplně všichni. Nakonec nás čekalo roztomilé překvapení, když některé děti zahlédly lesního skřítka s červenou čepičkou, který jim za bludným kořenem nechal malý batůžek plný sladké odměny. A spoustu krásných dárečků dostaly naši předškoláci také od „našich průvodců“.

Závěrem patří velké poděkování Lesům České republiky, s.p., jmenovitě Ing. Kateřině Martinákové a Ing. Jakubovi Matuškovi za to, že připravují dětem zajímavé programy lesní pedagogiky a tím nenásilnou a hravou formou pomáhají formovat v dětech pozitivní vztah k přírodě. V neposlední řadě patří poděkování také panu Jirešovi, za bezpečnou dopravu vašich (a našich) dětí.

A jak si děti tento báječný den užili, se můžete přesvědčit v následující fotogalerii.