Masopustní karneval v MŠ Sluníčko

Masopustní karneval v MŠ Sluníčko

Hej, hej, hej, masopustní rej začíná …

Masopust má společné kořeny s karnevalem, který známe třeba z italských Benátek. Slovo karneval totiž znamená „rozluč se s masem“ (carni vale), někdy se ale za jeho základ považuje sousloví „carrus navalis“ (loď bláznů). Tak jako tak i karneval je bujarou oslavou prodlužujících se dní a prvních záblesků jara spojenou s hody, tancem, maskami a zábavou.

Už při příchodu do školky čekalo na děti překvapení – vyzdobená školka se spoustou balónků a dekorací a všichni zaměstnanci nastrojení v karnevalových maskách …. všem tak bylo hned jasné, že dnes si to tu užijme. Děti neotálely a rychle se s pomocí rodičů oblékly do karnevalových masek, škrabošek, paruk a také karnevalového make-upu.

Ráno jsme se hned pustili do „pečení“ masopustních koláčů (z plastelíny) a vymalovávali jsme obrázky různých veselých šašků a klaunů, které jsou s masopustem jednoznačně spojeni.  Ale zkuste v maskách sedět 😊…a tak brzy začaly masopustní hry, které vyvrcholily slavnostní přehlídkou a chůzí masek po červeném koberci. Každý tak představil svou masku a kostým, který si doma s rodiči přichystal. Hodnocení o nejlepší masky bylo opravdu velmi těžké, a proto všechny děti dostaly diplom a sladkou odměnu😊.

Masopustní veselí pokračovalo dále a děti se tak pořádně mohly vyřádit na karnevalové diskotéce spojené se zpěvem a tanečními hrami.

A zakončení? To bylo doslova slaďoučké! Paní kuchařka usmažila dětem masopustní koblížky s povidly! Nezáviďte… ale vážně byly moc dobré 😊.

Jsme moc rády, že jsme mohly vykouzlit dětem úsměv na tváři a prožít si s nimi ve školce tento slavnostní a „bláznivý“ karnevalový den. A moc bychom chtěly touto cestou poděkovat rodičům, kteří také vložili do příprav svůj čas a umění a nachystali dětem úžasné masky.


Tak zase za rok! 😊