Páteční rej čarodějnic a čarodějů

Čarodějnice z MŠ Sluníčko

V pátek 22. 4. 2022 se v Javorníku oslavovala blížící se Filipojakubská noc, která je nocí kouzel, čar a hlavně čarodějnic. A v naší školce těch čarodějnic je opravdu hodně – vidíte je všechny pohromadě na první fotografii. 😊
Ale stejně jako naše malá čarodějnice v bylinkové zahrádce, jsme všechny hodné a naše čáry máry umí vykouzlit jen úsměv a pohodu.

Tradice oslav této magické noci vychází ze starých keltských zvyků a rituálů, jimiž se v rámci svátku Beltain žehnalo půdě, aby dobře rodila, a stromům, aby dávaly zdravé plody. V tento den konali keltové mnoho očistných obřadů, v noci se veselilo, tančilo a zpívalo. Podle tradic se pálily ohně, které měly všechny živé tvory zbavit všeho nečistého, co se nashromáždilo v temném zimním období, a zároveň zajistit ochranu pro období nadcházející.

Spolu s dětmi z jednotlivých tříd jsme připravili několik tanečků, které díky skvělým maskám (za něž rodičům moc děkujeme) vypadaly opravdu čarodějně. Tak snad se vám vystoupení dětí líbilo a na dalším sletu čarodějnic nám budete opět držet palce.

Videozáznamy vystoupení našich dětí: