Výlet do Račího údolí

Indiánský výlet do Račího údolí

Indiánskou stezkou

Pestrý den plný pohybu, her a radostných zážitků – tak by se dal ve zkratce charakterizovat náš dnešní celodenní výlet, kterého se účastnily všechny třídy naší školky. S dětmi jsme se vydali do Račího údolí a cesta byla plná dobrodružství – nejprve jsme sledovali krmení zvířat v ohradě, potom jsme museli „přebrodit potok“ a nakonec jsme lovili ryby, bizony a karibu. Ani jsme se nenadáli a ocitli jsme se v Račím údolí, kde nás čekala spousta překvapení – od přivítání zmrzlinou, přes hrátky na dětském pískovišti a skluzavce až po výcvik a zvládání indiánských dovedností. A co si děti vyzkoušely? Například se učily házet oštěpem, střílet z luku, „krmit pstruhy“ či hrát indiánskou hůlkovanou nebo indiánský zápas s lanem.

Čas rychle utíkal a my jsme se přesunuli k obědu, po kterém následovalo krátké dovádění v přírodě ve stínu stromů.

A nakonec? Nakonec nás čekala cesta zpět do školky, seběhnutí školkového kopce (někdo by měl prozkoumat, odkud ty děti berou tu nekonečnou energii ) a relax na zahradě.

Krásný den, parádní počasí, spousta radosti a velké poděkování paní Martině Rabenseifnerové za poskytnutí útočiště v celém areálu Račího údolí.