Zpátky do školky?

Návštěva školní družina ve školce MŠ Sluníčko 2022

Alespoň na chviličku 😊

Kdo by alespoň někdy, na malou chviličku, nezatoužil nasát atmosféru školky? Projít se jako Sněhurka či Gulliver mezi malými stolečky a židličkami, pohrát si v minidomečcích, postavit dloooouhou autodráhu či si jen tak schrupnout po obědě (což většina z nás v dětství, přiznejme si, ve školce opravdu nemusela 😊)? Jaké by to bylo chodit do školky, když už tam chodit nemusíme? Asi bychom si to jako dospěláci dokázali parádně užít, co myslíte? 😊

A takový malý „návrat do školky“ se jedno zářijové odpoledne poštěstil dětem z družiny zdejší základní školy. Po domluvě s paní vychovatelkou Žáčkovou nás přišly po odpoledním odpočinku do školky navštívit děti školou povinné. Většina z těchto dětí naši školku znala, pár jich zde bylo poprvé. Všichni se ale velice rychle v naší herně rozkoukali a prostřednictvím her se zde brzy rozproudila ta pravá zábava. Kamarádi, kteří se znali, se mezi sebou nadšeně vítali, ostatní se zase vůbec neostýchali seznámit.

 

A jak to vše probíhalo? Nejprve jsme si společně zahráli hry v kroužku na zemi – s míčem, ale také se lvem a motýlem! A protože už nám začal podzim a s ním přichází potřeba vykopat ze země brambory, přeměnili jsme se na traktory s vlečkou a během několika minut jsme měli sklizeno. Závidíte, co? Zkrátka – školka – to je svět kouzel a zázraků! 😊 A protože po práci přišla chuť na něco dobrého, „upekli“ jsme si s dětmi nádherné plastelínové podzimní koláče.

 

Čas nám rychle utíkal a když nastala doba svačiny, museli jsme se s dětmi z družiny rozloučit. Ale slíbili jsme si, že si setkání určitě někdy zase zopakujeme. Už se na Vás těšíme a děkujeme za návštěvu!

 

Děti a zaměstnanci MŠ Míru – Sluníčko.