Masopustní karneval

Masopust ve školce 2023

Masopustní veselice, veselá je převelice…🙃🎭🎊 I letos doputoval masopust až k nám do školky, která se proměnila v kouzelný svět plný pohádkových bytostí, hrdinů a zvířátek.

Každoročně slavíme tradiční masopust, při kterém se děti i učitelé oblékají do různých kostýmů a převleků. Tato slavnost se koná v období mezi křesťanským svátkem Tří králů a Popeleční středou, která předchází postnímu období.

Pro děti je to příležitost k projevu jejich kreativity a fantazie. Díky tomu, že se mohou oblékat do různých kostýmů, mohou se stát kýmkoli, co si přejí, a tak se cítit svobodně a odvážně. Tato zábava také podporuje dětskou sociální interakci a kooperaci

I tentokrát jsme si užili spoustu legrace, soutěžení. Motýlci napekli pro kamarády nadýchané koláče a z jídelny voněly sladké koblížky…😋