PEČENÍ CUKROVÍ

Pečení perníčků MŠ Sluníčko 2022

Společné pečení perníčků

S blížícím se vánočním obdobím mnoho rodin tráví čas společným pečením vánočního cukroví. Tato tradice je pro mnoho dětí velmi důležitá a může mít mnoho pozitivních vlivů na jejich vývoj a vztahy v rodině.

I my ve školce nezahálíme a pilně se připravujeme na adventní čas.🎄A tak jsme připravovali těsta, míchali, vykrajovali, váleli, pekli a zdobili výborné linecké, voňavé perníčky a slaďoučké rohlíčky…😋

Děti se učily, jaké jsou různé chutě a vůně, jak různé ingredience reagují s jinými a jak se těsto chová během procesu pečení. Toto všechno může být velmi vzrušující pro děti a pomáhat jim rozvíjet své smyslové vnímání.

Jedním z největších přínosů společného pečení cukroví je vytváření vzpomínek a tradic. Děti se učí, jak se dělají různé druhy cukroví a mohou být součástí rodinné tradice, kterou budou chtít přenášet i na své děti v budoucnosti. Tento proces také posiluje vztahy, protože všichni se mohou podílet na společném projektu a tvořit něco krásného společně.

A co vy, už máte taky napečeno..?!😉